Indian Gold Sovereign
Canlı Eritme Değeri
$949.60
Altın içeriği: 0.2354 oz (7.32g)
just now
Özellikler
Para birimine göre eritme değeri
Miktara göre eritme değeri
Benzer sikkelerle karşılaştırın
| Sikke | Altın içeriği | Saflık | Eritme değeri |
|---|---|---|---|
| Indian Gold Sovereign | 0.2354 oz | 91.7% | $949.60 |
| Saudi Guinea | 0.2354 oz | 91.7% | $949.60 |
| Iraqi Gold Dinar | 0.2354 oz | 91.7% | $949.60 |
| Jordanian Gold Dinar | 0.2354 oz | 91.7% | $949.60 |
| Iranian Bahar Azadi | 0.2354 oz | 90.0% | $949.60 |
| Iranian Emami Gold Coin | 0.2354 oz | 90.0% | $949.60 |
Indian Gold Sovereign Hakkında
Indian Gold Sovereign, India Govt Mint tarafından India'de 1918-present yılından beri üretilen 91.7% saflığında (22K) saf altın sikkedir. 7.32g (0.2354 troy ons) saf altın içerir ve toplam ağırlığı 7.988g'dir. Bugünkü spot fiyat $4,034.00/ons ile eritme değeri $949.60'dir.
Tarihi bir sikke olarak Indian Gold Sovereign, durumuna, nadirliğine ve koleksiyoner talebine bağlı olarak eritme değerinin üzerinde nümizmatik prim taşıyabilir. Yaygın tarihli tedavüldeki örnekler genellikle eritme değerinin %1-5 üzerinde işlem görürken, nadir örnekler çok daha yüksek fiyatlara ulaşabilir.
Indian Gold Sovereign, geliştirilmiş dayanıklılık için bakır alaşımlı 22 ayar altından (%91,67 saf) basılmaktadır. 24 ayar sikkelere kıyasla daha düşük saflığa rağmen, tam olarak 0.2354 troy ons saf altın içerir.
Indian Gold Sovereign satın alırken, eritme değerinin üzerinde 1-15% bayi primi bekleyin. Satarken, güvenilir bayiler eritme değerinin 95-100%+ kadarını öder. Satmadan önce en az 3 bayiden teklif alın.
Biliyor muydunuz?
İngiliz Altın Sovereign'leri Birleşik Krallık'ta yasal ödeme aracıdır ve Sermaye Kazancı Vergisinden muaftır, bu da onları İngiltere sakinleri için en vergi verimli altın yatırımlarından biri yapar.
Indian Gold Sovereign nasıl alınır ve satılır
Satın Alma
Güvenilir külçe bayilerinden, bankalardan veya devlet darphanelerinden satın alın. Eritme değerinin üzerinde 1-15% prim bekleyin. Satın almayı tamamlamadan önce ağırlık ve saflığı doğrulayın. Kasada veya banka kiralık kasasında saklayın.
Satış
En iyi fiyatlar için çevrimiçi külçe bayilerine satın (eritme değerinin 95-100%+'i). Yerel sikke dükkanları %90-95 teklif eder. Tefecilik dükkanları en düşük olarak %80-90 öder. Nadir sikkeler için müzayede evlerini düşünün.
Indian Gold Sovereign teknik özellikleri
coins.coinPage.content2.specsText
Bir Indian Gold Sovereign bugün ne kadar eder?
Troy ons başına $4,034.00 olan bugünkü altın fiyatıyla Indian Gold Sovereign, yaklaşık $949.60 eritme değerine sahiptir — yani içerdiği 0.2354 ons altının değeri. Uygulamada satın alırken eritme değerinin biraz üzerinde ödersiniz, satarken ise eritme değerine yakın bir tutar alırsınız; çünkü satıcılar basım, dağıtım ve kâr marjları için bir prim ekler. Eritme değeri tabandır: yalnızca metalin ne kadar değerli olduğunu söyler ve bu da herhangi bir satıcının teklifini karşılaştırmak için doğru rakamı oluşturur.
Indian Gold Sovereign tarihçesi
Indian Gold Sovereign, India kökenlidir ve India Govt Mint tarafından 1918-present basılmıştır. Bunun gibi sikkeler, yatırımcılara ve koleksiyonculara belirli bir miktarda altına sahip olmanın güvenilir, darphane onaylı bir yolunu sunmak için üretilmiştir. Yıllar içinde tutarlı kalite ve tanınırlık konusunda bir itibar kazanmıştır — ve bir külçe sikkeye kalıcılığını veren şey tanınırlıktır; çünkü yaygın bilinen bir sikke dünyanın her yerinde daha kolay alınır, satılır ve doğrulanır. Tasarımı ve teknik özellikleri istikrarlı tutulmuştur, böylece her yeni basım bir öncekiyle birebir değiştirilebilir niteliktedir.
Spot fiyatın üzerinde Indian Gold Sovereign primi
Bir Indian Gold Sovereign neredeyse her zaman ham eritme değerinden daha pahalıya mal olur. Bu fazlalık primdir ve rafinasyon, basım, dağıtım ile satıcının kâr marjını kapsar. Yaygın olarak işlem gören bir külçe sikke için prim genellikle mütevazıdır — çoğu zaman spotun üzerinde yaklaşık 1-15% kadar — buna karşılık daha nadir veya koleksiyonluk sikkeler çok daha yüksek primler taşıyabilir; ayrıca talep arttığında veya arz daraldığında primler de yükselir. Sattığınızda genellikle metal değerinin 95-100%+ kadarını geri alırsınız; bu nedenle saygın bir satıcıdan düşük primle satın almak, uzun vadeli getirinizdeki en belirleyici tek faktördür.
Bir Indian Gold Sovereign nereden alınır ve satılır
Indian Gold Sovereign sikkelerini köklü, akredite külçe satıcılarından — güvenilir bir yerel sikke dükkanından veya büyük bir çevrimiçi satıcıdan — alın ve karar vermeden önce prim ile kargo dahil toplam fiyatı karşılaştırın. Orijinalliğini kontrol edin: mümkünse mühürlü veya derecelendirilmiş alın, ağırlığı ve boyutları doğrulayın ve gerçek olamayacak kadar iyi görünen fiyatlara karşı dikkatli olun. Satarken birkaç satıcıdan teklif alın, çünkü teklifler değişir; iyi durumda, ambalajıyla birlikte tanınan bir sikke en iyi fiyatı getirir. Külçe sikkeler için rehinci dükkanlarından kaçının — uzman satıcılar neredeyse her zaman gerçek değere daha yakın öder.
Indian Gold Sovereign iyi bir yatırım mı?
Bir yatırım olarak Indian Gold Sovereign açık güçlü yönlere sahiptir: 91.7% altından 0.2354 ons içerir, son derece tanınır ve bu tanınırlık onu likit kılar — neredeyse her yerde, adil bir fiyatla hızlıca satılabilir. Tüm altınlar gibi, hızlı bir alım satımdan ziyade uzun vadeli bir değer saklama aracı ve enflasyona ile para birimi zayıflığına karşı bir korunma olarak ele alınması en doğrusudur. Dikkat edilmesi gereken asıl maliyet primdir: spotun çok üzerinde öderseniz, altın fiyatının bunu yakalaması daha uzun sürer. Saygın bir satıcıdan mantıklı bir şekilde alınıp uzun vadede elde tutulduğunda, fiziksel altına sahip olmanın sağlam ve zahmetsiz bir yoludur.
Bugün bir Indian Gold Sovereign ne kadar eder?▾
Bugünkü altın spot fiyatı $4,034.00/ons ile Indian Gold Sovereign'nin eritme değeri $949.60'dir. Piyasa fiyatı, eritme üzerinde bayi primi içerebilir.
Indian Gold Sovereign'nin altın içeriği nedir?▾
Indian Gold Sovereign, 7.32g (0.2354 troy ons) saf altın içerir. Toplam ağırlık 7.988g, saflık 91.7% (22K).
Indian Gold Sovereign iyi bir yatırım mıdır?▾
Indian Gold Sovereign, içsel değer sağlayan 0.2354 ons altın içerir. Külçe sikkeler eritme değerine yakın işlem görürken tarihi sikkeler nümizmatik prim taşıyabilir.
Bir Indian Gold Sovereign'nin orijinal olduğunu nasıl doğrularım?▾
Hassas aletlerle ağırlığı (7.988g), çapı (22.05mm) ve kalınlığı (1.52mm) kontrol edin. Altın manyetik değildir — mıknatıs testi yaygın sahteleri tespit eder. Yüksek değerli sikkeler için PCGS veya NGC sertifikası alın.
Indian Gold Sovereign satmak için en iyi yer neresidir?▾
Çevrimiçi külçe bayileri eritme değerinin %96-99'unu öder. Yerel sikke dükkanları: %90-95. Tefecilik dükkanları: %80-90. Nadir örnekler için müzayede evleri eritme üzerinde ödeyebilir. Her zaman birden fazla teklif alın.
Bir Indian Gold Sovereign ne kadar ağırdır?▾
Bir Indian Gold Sovereign toplam 7.988g ağırlığındadır. Bunun 7.32g'ı (0.2354 troy ons) saf altındır. Çap: 22.05mm, kalınlık: 1.52mm.
Bir Indian Gold Sovereign üzerindeki prim nedir?▾
Indian Gold Sovereign genellikle eritme değerinin üzerinde yaklaşık 1-15% kadar bir primle işlem görür; bu prim basım, dağıtım ve satıcı marjını kapsar. Daha nadir tarihler veya derecelendirilmiş sikkeler daha pahalı olabilir. Sattığınızda genellikle metal değerinin 95-100%+ kadarını geri alırsınız.
Indian Gold Sovereign sikkemi nerede satabilirim?▾
Köklü külçe satıcılarına veya saygın sikke dükkanlarına, çevrimiçi ya da yerel olarak satın ve teklifler değiştiği için birkaç yerden fiyat alın. İyi durumda, ambalajıyla birlikte tanınan bir sikke $949.60 eritme değerine en yakın fiyattan satılır. Daha az ödeme eğiliminde olan rehinci dükkanlarından kaçının.